Ginekolog - Lek. med. Anna Pyra-Czernik

Urodziłam się w Krakowie .Studia medyczne ukończyłam w 1987r na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie .Posiadam specjalizacje I i II stopnia z ginekologii i położnictwa – 1992r. i 1996r.

Od początku mojej działalności zawodowej byłam związana z Oddziałami Ginekologiczno -Położniczymi w Krakowie – najpierw Szpitala Specjalistycznego im . S. Żeromskiego – 1988r. -1998r., następnie Szpitala Specjalistycznego im . L. Rydygiera – 1998r. – 2001r.  A od 2001r – od początki założenia szpitala – nadal – pracuję w Oddziale Ginekologiczno Położniczym Szpitala “Ujastek” w Krakowie , Nowej Hucie – jednego z największych szpitali położniczych w Polsce. Pełniłam tam funkcje zastępcy Kierownika Oddziału – w latach – 2011r-2021r.

Praca zawodowa jest dla mnie żródłem satysfakcji – tak działalność ambulatoryjna /w gabinetach / , jak i zabiegowa / szpital / A najważniejsze jest to , że dzięki temu mogę się zająć opieką nad pacjentką kompleksowo.

W ramach wizyt ambulatoryjnych oprócz udzielania porad i badania ginekologicznego , wykonuję badanie USG i pobieram cytologię.
Jeśli chodzi o pacjentki ciężarne – prowadzę ciążę – które mogą być szczęśliwie zakończone w moim Szpitalu – oczywiście jeżeli pacjentka ma takie życzenie.

Menu